"Дзень ведаў"

1 верасня -пачатак новага навучальнага года.Па традыцыі у гонар свята прагучаў гімн Рэспублікі Беларусь. Выхавальнікі правялі з дзецьмі гутаркі      " Навошта трэба вучыцца?", "Дзіцячы сад будучыні”. Дзеці гулялі ў сюжэтна-ролевыя гульні "Школа", "Бібліятэка", “Дзіцячы сад”, дыдактычныя гульні "Школьныя прыналежнасці", " Што лішняе?", "Школьнае лато" і інш. Дзеці складалі апавяданне з асабістага вопыту "Як мой брат (сястра) рыхтаваліся да школы", чыталі творы аб школе і дзіцячым садзе, разглядалі ілюстрацыі.                    Вось так весела і цікава пачаўся новы навучальны год у нашым дзіцячым садзе. А наперадзе нас чакаюць займальныя заняткі, гутаркі, святы, якія дапамогуць спазнаць шмат новага і нязведанага.